Prachatice pomůžou zaplaveným Strunkovicím nad Blanicí charitativním koncertem

Charitativní koncert na pomoc lidem ve Strunkovicích nad Blanicí, které v minulých dnech postihly záplavy, připravují na dnešek pracovníci Kulturních a informačních služeb města Prachatice. Na pódiu v centru Prachatic, za nepříznivého počasí v sále Národního domu zahrají a zazpívají skupiny, sbory i sólisté nejrůznějších žánrů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Luboš Pravda | Foto: Tereza Jelenová

Ředitel Kulturních a informačních služeb města Michal Piloušek prohlásil, že na koncertu „Prachatice pomáhají" vystoupí hudební všehochuť.

„Od sboru přes velkou dechovou hudbu až k bigbítovým kapelám jako Menhir, Buczech Blues nebo i mladí umělci jako Lucka Hánová. Bude to prostě barevné,“ shrnuje program Michal Piloušek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaký bude program koncertu Prachatice pomáhají, zjišťoval Václav Malina

Většina oslovených interpretů se snažila vyjít organizátorům charitativního koncertu maximálně vstříc, aby mohli postižené obci pomoci.

Mezi těmi, kteří vystoupí na dnešním charitativním koncertu v Prachaticích, bude také Luboš Pravda, vítěz letošního ročníku soutěže Česko zpívá.

„Zazpívám a zahraju písně, se kterými jsem soutěžil v soutěži Česko zpívá letošní rok, a ještě nějaké další, co jsme připravili s mým kamarádem Lubošem Maškarou, který mě bude doprovázet,“ konkretizoval Luboš Pravda svůj program.

Luboš Pravda zahraje jednu píseň ze své vlastní tvorby s názvem Neodmlouvám, dále pak z repertoáru Toma Pettyho I Won´t Back Down a Learning to Fly či Sedávám na domovních schodech od Zuzany Navarové.

Povodně ohrožovaly i dům rodičů Luboše Pravdy a on sám pomáhal odklonit vodu od domu, proto je jeho vztah ke koncertu velmi osobní.

Program koncertu „Prachatice pomáhají“ je naplánován od 16 do 18 hodin. Vstupné bude dobrovolné a celý výtěžek poputuje na pomoc obci Strunkovice nad Blanicí.

Václav Malina, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme