Praha 1 chce vypovědět smlouvu domu U Lužického semináře. Za 78 milionů

Praha 1 chce vypovědět smlouvu investorovi domu U Lužického semináře. Firmě Immovision je ochotna vyplatit 78 milionů korun. Zastupitelé městské části se tak rozhodli na základě posudku, který zkoumal výši investovaných prostředků do nemovitosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohled na Karlův a Mánesův most | Foto: Jan Rosenauer

Zastupitelstvo zároveň odmítlo společnosti podnikatele Sebastiana Pawlowského vyplatit ušlý zisk. Podle radnice na něj nemá nárok kvůli opakovanému porušování smlouvy.

Praha 1 uzavřela s investorem smlouvu před 13 lety. Firma se tehdy zavázala, že budovu U Lužického semináře opraví a investuje do zeleně a náplavky u Mánesova mostu. Zatímco objekt staré zbrojnice zrekonstruovala, dětské hřiště a sportoviště opraveno nebylo.

V případě, že se podaří smlouvu s investorem vypovědět, chce radnice v objektu nechat stávající nájemníky. Podle starosty Oldřicha Lomeckého je dokonce jeden s nájemníků ochoten okolí objektu za prodloužení smlouvy na své náklady zvelebit.

Podnikání Sebastiana Pawlowského v realitách bylo v minulosti silně spojené s pražskou radnicí. Od města si pronajal například dům U zlatého anděla v Celetné nebo domy v Panské ulici. Od pražského Dopravního podniku jím z poloviny vlastněná firma odkoupila pozemky nad metrem Národní na stavbu multifunkčního Copa centra.

Anna Königsmarková, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme