Praha 1 hlasuje o hazardu. Aby referendum platilo, musí přijít přes 7,5 tisíce lidí

Obyvatelé Prahy 1 hlasují v referendu o plošném zákazu hazardu na území městské části. Hlasování začalo v poledne a potrvá do osmi hodin do večera.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Referendum o hazardu

Referendum o hazardu | Foto: Český rozhlas

„Čtyřiceti hernám, které byly nebo jsou na území Prahy 1, už nebude prosloužená platnost. Teď se jedná pouze o kasinech – jestli budou pokračovat, nebo nebudou, a o tom, jestli v nich budou pouze živé hry, anebo tam budou i třeba videoterminály,“ přiblížila mluvčí městské části Veronika Blažková.

Hlasuje se v 21 místnostech. „Na patnácti místech je to shodné s tím, kde to bylo v komunálních volbách, u šesti je změna,“ dodala Blažková.

Lidé budou v referendu odpovídat na otázku: „Souhlasíte s tím, aby Městská část Praha 1 učinila veškeré kroky vedoucí k zákazu provozování loterií a sázkových her, zejména výherních hracích přístrojů a interaktivních videoloterijních terminálů a jiných obdobných přístrojů uvedených v § 2 písm. e), g), j), l), m) bodu 2 a n) a § 50 odst. 3 zákona o loteriích a jiných podobných hrách, a to na celém svém území?"

Bližší informace o volebních místnostech i o hlasování jako takovém najdou lidé na webu městské části zde.

Hlasovací lístky a úřední obálky lidé dostanou přímo v hlasovací místnosti. Křížkem v příslušném rámečku pak označí „ANO“, nebo „NE“ a lístek v obálce vhodí do připravené urny.

Aby bylo referendum platné, musí k němu přijít nějméně 35 procent oprávněných voličů. V případě Prahy 1 je to více než sedm a půl tisíce lidí. Předchozí referenda o hazardu v hlavním městě nebyla platná právě kvůli nízké volební účasti.

kov, Jan Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme