Praha 1 se připravuje na silvestrovské oslavy na Václavském náměstí

Asi sto padesát strážníků městské policie bude při silvestrovských oslavách dohlížet na pořádek v centru Prahy. Po čtyřech letech totiž nebude v horní polovině Václavského náměstí organizovaná oslava příchodu nového roku. První městská část se proto obává, že by mohla být noc z 31. prosince na 1. ledna nebezpečná.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václavské náměstí a Národní muzeum | Foto: Marián Vojtek

Strážníci budou kontrolovat Staroměstské náměstí, Karlův most a okolí sochy svatého Václava.

"Zbytek prostoru Václavského náměstí a přilehlých ulic bude strážit 200 policistů policie ČR, kteří budou zároveň hlídat příjezdové a přístupové body k Václavskému náměstí, aby se zabránilo příjezdu vozidel a zaparkování v těchto prostorách," říká starosta Prahy 1 Filip Dvořák.

Praha 1 se zároveň bude snažit eliminovat riziko plynoucí ze skleněných lahví. Podle radních totiž skleněné láhve v rukou podnapilých lidí představují potenciální nebezpečí.

Pracovníci živnostenského úřadu proto jednají s provozovateli prodejních stánků, vysvětluje starosta Prahy 1 Filip Dvořák:

"Pokoušíme se intenzivně komunikovat s prodejci nápojů v prostorách Václavského náměstí a ulice Na Příkopě a žádáme je, aby neprodávali o silvestrovské noci tekutiny ve skleněných obalech. Aby se takový obal nemohl stát zbraní, která následně může někoho zranit nebo být hozena proti výloze, oknu či pouličnímu osvětlení."

Monika Horská, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme