Praha 10 vylosovala nové nájemce obecních bytů

Radost výherců i zklamání těch, na které se tentokrát nedostalo hýbalo včera odpoledne Prahou 10. Několik desítek zájemců o obecní byty se sešlo na Kubánském náměstí k tradičnímu vánočnímu losování nových nájemců. Radnice mezi ně tentokrát rozdělila 25 bytů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Byty, dům (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

„Šťastná, jsem strašně šťastná. Protože já bych na to neměla. Tam, co bydlím, to už je neúnosné. Když bych všechno poplatila, tam mně zůstalo 20 korun. Tady si polepším a myslím, že to snad už všechno dobře dopadne," raduje se se slzami v očích seniorka, která na potřetí v losování bytů konečně uspěla.

Spolu s dalšími 38 žadateli patří do nejpočetnější skupiny zájemců - singles nad 30 let. Pláči z radosti se brání i další výherkyně třípokojového bytu, samoživitelka s dítětem: „Nesháníme dlouho byt. Máme majitele a jsou problémy, tak proto jsem požádala. Budeme mít se synem klid."

Přehrát

00:00 / 00:00

Na Kubánském náměstí v Praze natáčela redaktorka Evelyna Kulíšková

Druhou největší skupinou zájemců byli mladé rodiny s malými dětmi. „Narodilo se nám miminko. Bydlíme ještě u rodičů, tak chceme trošku zlepšit bytové prostředí. Vzhledem k tomu, že máme prcka a nemáme kde být, tak jsme to zkusili takhle," popisují mladí rodiče motivace, které je vedly k podání žádosti do slosování.

Pětadvacet obecních bytů různých velikostí losovali zástupci radnice v pěti kategoriích. Z 66 žádostí z osudí vytáhli 25 výherců a stejný počet náhradníků. Radost nových nájemníků s úsměvem sledoval i starosta Prahy 10.

„To je prostě nádherné, proto to děláme. Děláme to už mnoho let a já si myslím, že ta atmosféra je strhující. Filozofie losování je vytvořit největší bytovou komisi v Praze, možná v Čechách, která se skládá právě z lidí z Prahy 10, z těch, kteří žádají. No a transparentně přidělit byty těm, kteří je potřebují," vysvětlil Bohumil Zoufalík, zvolený jako nezávislý z volebního bloku Hlavu vzhůru.

Po asi hodinovém losování v mrazivém odpoledni ale z Kubánského náměstí odchází i několik zklamaných lidí. „No já mám pořád problém, nemám kde bydlet. Už jsem byla třikrát v losování a furt nic," zoufá si žena, která ani tentokrát neměla štěstí. Zkusit to ale může zase v květnu, kdy radnice chystá slosování dalších 25 obecních bytů.

Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme