Praha 4 chce prodat majitelům zprivatizovaných domů i pozemky

Celkem 215 vlastníkům zprivatizovaných domů v Praze 4 by mohly připadnout také pozemky, na kterých stavby stojí. Radnice je chce majitelům co nejdříve prodat. Doposud od nich vybírala nájem, který vznikl v 90. letech a podle zastupitelstva byl velmi nevýhodný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Byty, dům (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Proti prodeji pozemku se postavila opozice. Podle ní radnice na majitele vyvíjí tlak. Starosta Prahy 4 Pavel Cadr z ODS argumentuje tím, že vlastníci pozemky kupovat nemusí.

„Snažíme se narovnat vlastnictví pozemků a stavby. Lidé budou mít problém, pokud budou chtít žádat o dotace na zateplení. Vzhledem k tomu, že nebudou mít pozemek, tak budou vyřazeni, proto si myslím, že by to pro ně měl být logický krok,“ řekl starosta.

„Pokud nebudou chtít koupit, přestože jim tady nabízíme v podstatě bezúročnou půjčku na deset let, tak budou mít uzavřenou nájemní smlouvu a můžou dál pokračovat v nájemním vztahu,“ dodal Cadr.

Magdaléna Medková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme