Praha 6 i Kladno souhlasí s novou přistávací dráhou v Ruzyni

Praha 6 souhlasí s rozšířením ruzyňského letiště, provoz na nové přistávací ploše ale nesmí rušit obyvatele městské části. Letiště už získalo kladný posudek EIA, bez kterého nesmí stavět. Radnice Prahy 6 do něj prosadila úplný zákaz nočních letů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letiště Praha | Foto: Tomáš Adamec

„Klíčová věc je zastavení leteckého provozu v nočních hodinách od půlnoci zhruba do půl šesté do rána. Potom je to systém monitoringu hlukové zátěže. Pokud bude překročena hluková zátěž, tak budou muset být udělané podmínky, které budou řešit problémy, které by s tím byly spojené,“ uvedla starostka Marie Kousalíková.

„Dále by to byla povinnost provádět periodická prověřování imisní situace kolem letiště a dokonce by se mělo pokračovat v monitoringu vlivu letiště na zahrady,“ dodává starostka.

S rozšířením letiště souhlasí i nedaleké Kladno. Nová přistávací plocha na Ruzyni prý dokonce zlepší životní prostředí ve městě a okolí.

„Na rozdíl od Nebušic se nás týká ta doba, kdy se nelétá po hlavní dráze, ale po té vedlejší. Tam nás zhoršení na několik let čeká, protože se hlavní dráha opravuje. U nás se životní prostředí po spuštění paralelní dráhy naopak zlepší,“ očekává primátor Kladna Dan Jiránek.

Proti takzvané paralelní dráze protestovali hlavně obyvatelé Nebušic a Horoměřic.


Zvětšit mapu

Mirko Kašpar, Evelyna Kulíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme