Praha 7 chce jednat o nabídkách obou firem na sídlo radnice

Společnost Neocity Group, která na poslední chvíli projevila zájem poskytnout Praze 7 budovu pro sídlo její nové radnice za téměř jednu miliardu korun, potvrdila svůj zájem na tomto obchodě.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hlávkův most a dopravní uzel

Hlávkův most a dopravní uzel | Foto: Jan Rosenauer

Firma nabídla radnici objekt Parkhotelu v Holešovicích za 950 milionů korun minulý týden, přímo v den konání zastupitelstva. Na jeho programu přitom byla připravená ke schválení jiná transakce. Radnice s 220 úředníky si plánovala pořídit rozestavěnou budovu v majetku finanční skupiny PPF za 1,5 miliardy.

Starosta Prahy 7 Marek Ječmének vyhověl žádosti od společnosti Neocity Group a prodloužil jí termín na dodání konkrétní nabídky do 13. července.

Starosta chce také zjistit, proč Parkhotel nabízí tato společnost. Objekt totiž patří realitnímu magnátovi Luďku Sekyrovi a společnost Neocity Group s ním v minulosti o jeho odkoupení jen jednala.

Druhý uchazeč, skupina PPF, která už dříve radnici nabídla objekt Argentinská hvězda za jeden a půl miliardy, ze hry ale nevypadla. Od radnice dostala za úkol zpracovat konkrétní detaily úvěru.

Praha 7 se totiž na pořízení budovy musí zadlužit více než miliardou korun, což opozice kritizuje.

Petr Sehnoutka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme