Praha 7 ještě nevydá stavební povolení investorovi Paláce Stromovka. K projektu má připomínky

Praha 7 dnes odložila vydání stavebního povolení investorovi Paláce Stromovka. Vyplynulo to dnes z uzavřeného jednání na radnici městské části. Debaty se účastnili zástupce investora, radnice a majitelé okolních domů.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stanice Veleslavín - probíhající práce - 2. etapa

Stanice Veleslavín - probíhající práce - 2. etapa | Foto: Metrostav

Jednání o stavebním povolení pozastavily nové připomínky, které dnes přišly nejen ze strany radnice, ale také od dotčených subjektů jako jsou například majitelé okolních domů. Připomínky jsou neveřejné, a tak není možné s jistotou říct, jaké měli zúčastnění výhrady.

Mluvčí Prahy 7 Martin Vokuš řekl, že se většinou jedná o upřesnění některých informací, které se týkají konkrétního využití prostoru.

Městské části se například nelíbilo, že investor jasně nespecifikuje, co bude ve třech patrech budovy. Investor teď má 30 dní na to, aby se k připomínkám vyjádřil. Poté stavební úřad rozhodne, jak a kdy bude jednání pokračovat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Anketu s místními natočila redaktorka Magdaléna Medková

Zástavba má být na pozemku, který leží mezi frekventovanými ulicemi Strojnická a Veletržní. V okolí je několik obytných domů, hotel a Veletržní palác.

Developer plánuje na místě postavit obchodní dům, který má nabídnout kanceláře, obchody, velký supermarket a podzemní garáže. Ty už se na pozemku staví. Podle mluvčího radnice Martina Vokuše se na ně vztahuje stavební povolení, které investor od Prahy 7 získal už v roce 2006.

Předtím, než mohl žádat i o povolení na stavbu obchodního centra, musela se na magistrátu schválit změna územního plánu. Ta přišla v roce 2008 a nově definovala parcelu jako stavební pozemek.

Praha také kladně zhodnotila vliv budovy na okolní prostředí. Nic tedy v podstatě nebrání tomu, aby budova na místě stála. V rámci stavebního povolení se už spíš řeší některé nedostatky samotného projektu anebo podmínky ze strany radnice a dotčených subjektů.

Praha 7 si od investora například vyžádala, aby v projektu počítala i s památníkem židů. Proluka totiž za druhé světové války sloužila jako shromaždiště, odkud byli lidé posíláni na Nádraží Bubny a odtud do Terezína.

Stavba rozdělila obyvatele na dva tábory

Obchodní centrum s velkým supermarketem dělilo celou dobu obyvatele Prahy 7 na dva tábory. Někteří proti výstavbě brojí, sepisují petice a dávají dohromady peníze na případnou soudní bitvu. Jiní ji naopak vítají.

„Tady není nic k nákupu. Je tu Albert a pak ty menší, ale to je hrozně drahé, alespoň pro nás normální lidi,“ říká jedna z místních obyvatelek. „Velice bych to uvítala. Byl by větší výběr. Nejblíž je Kaufland na mostě, ale to je pro nás staré daleko. My chodíme o holi, tak potřebujeme, aby to bylo blízko,“ vítá stavbu další.

„To je něco hrozného, co tam zas bude. Vůbec se mi to nelíbí. Čekali jsme, že tam bude nějaký park nebo posezení, zkrátka něco zeleného. Zase ale barák,“ stěžuje si další žena. „Mělo by tu být víc zeleně a ne hned nákupní centrum. Já tu bydlet nebudu, tady se nedá žít,“ rozhoduje se muž.

„Já si myslím, že park tu je, je tu Stromovka, Letná, takže to je v pohodě. Já tu bydlím, takže pro mě to bude výhoda. Budu mít naproti nákupní centrum, tady zas tolik nákupních příležitostí není. Trochu se tím ale zkazí charakteristika Letné, malých obchůdků. Bojím se, aby to neovlivnilo,“ uzavírá mladá žena.

Magdaléna Medková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme