Praha 7 se vrací k záměru přestěhovat se do nového objektu

Dvěstě čtyřicet úředníků a vedení sedmé pražské městské části se musí přestěhovat. Vcelku běžná věc se ale před loňskými volbami zvrtla v nevídaný záměr – radnice Prahy 7 byla krok od schválení jednoho z nejdražších stěhování všech dob. Záměr na přesun do několikanásobně větší budovy za téměř miliardu a půl korun sice zastupitelstvo zarazilo, teď se ale ke stěhování vrací znovu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radnice Prahy 7 | Foto: Praha.eu

Radnice byla před loňskými volbami krok od schválení nabídky společnosti PPF na komplex dosud nepostavených budov s názvem Argentinská hvězda. Pod záminkou, že se na poslední chvíli objevil ještě další zájemce, ale vše nakonec padlo. Po volbách radnice začala nanovo, popisuje starosta Prahy 7 Marek Ječmének.

„Udělali jsme veřejnou výzvu k předložení nabídek s tím, že jsme se měli několik málo omezujících parametrů: časovost, do září 2013, prokázat vlastnictví a třetí parametr byl 10,5 tisíce čtverečních metrů, které úřad prostě potřebuje,“ řekl Marek Ječmének.

Na radnici přišlo nakonec jedenáct nabídek od devíti společností. Pracovní skupina z nich vyřadila šest, protože nesplnily podmínky. Podle opozičního zastupitele Ondřeje Mirovského ale měli o vyřazování rozhodovat odborníci a ne zastupitelé.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Petra Sehnoutky o opětovném plánu radnice Prahy 7 na stěhování v Dopoledním Radiožurnálu.mp3

„Nikdo z těch zastupitelů, kteří sedí v té komisi, nejsou odborníky na prostorové varianty umístění radnice. Možná bylo lepší přizvat odborníka, který by skutečně posoudil, jestli i vyřazené nabídky neměly být zachovány a nemělo se s nimi počítat,“ uvedl Ondřej Mirovský.

Mezi pěti nabídkami je znovu Argentinská hvězda skupiny PPF, již v minulosti vyřazená budova elektrických podniků developera Orco, dvě lokality sousedící s budovou policejního prezidia, tedy Parkhotel a budoucí objekt s názvem Holešovický trojúhelník a budova Merkuria u mostu Barikádníků.

Nyní musí radnice říct, jak přesně potřebuje členit prostory, ale určit si třeba i kvalitu podlah. Na to pak mají uchazeči dodat cenové nabídky.

„My samozřejmě počítáme s tím, že si necháme ty podklady, které dostaneme, předzpracovat od nějaké externí společnosti, která nám jednoznačně řekne: ‚Toto je pro vás výhodné, toto je pro vás nevýhodné,‘ nebo nám řekne, jak se na to mají zastupitelé nahlížet,“ řekl starosta Ječmének.

Radnice Prahy 7 chce o vítězi rozhodnout do konce roku.

Petr Sehnoutka, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme