Praha bude dál využívat Škodův palác. V dohodě je nižší nájem, ale i ústupky

Pražský magistrát bude dál jako jedno ze svých sídel využívat Škodův palác. S vlastníkem budovy – společností COPA Retail – se dohodl na výrazném snížení nájmu. Stávajících 200 milionů korun ročně se sníží na 134 milionů. Snížení nájmu je však také podmíněné ústupky ze strany Prahy.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Škodův palác, Magistrát Hl. m. Prahy

Škodův palác, Magistrát Hl. m. Prahy | Foto: Filip Jandourek

Praha by měla mít levnější nájem, vzdá se však třeba opce, která jí zajišťovala přednostní právo na odkup paláce.

„Já si nemyslím, že to je nějaký problém, prostě je to předčasné o tom uvažovat teď, protože byla to jedna z podmínek, my jsme na tu podmínku přistoupili a myslím si, že je to takhle fér,“ uvedla primátorka Adriana Krnáčová (ANO).

Podle dohody Praha také prodlouží nájemní smlouvu o rok a půl, tedy až do roku 2028, a magistrát se také zavázal, že ukončí dosud probíhající soudní spory a že za palác bude platit v eurech.

Pronájem Škodova paláce vyjednal před deseti lety tehdejší primátor Pavel Bém. Město se tehdy zavázalo k placení 200 milionů korun ročně. Palác, kde sídlí většina magistrátních úředníků, mělo město původně pronajaté od roku 2006 do roku 2026.

Praha se v minulosti kvůli nájemnému už dvakrát soudila. V obou případech neuspěla.

Zástupkyně vlastníka Abigail Schaefferová dohodu s magistrátem uvítala. „Naší prioritou bylo po celou dobu urovnat vztahy s Prahou. Město si chtělo budovu pronajmout, museli jsme si vyjasnit některé podmínky, vyhodit ze smlouvy některé nezvyklé body. Diskuzi o Škodově paláci vedeme s Prahou už víc než tří roky a tato rada byla první, která s námi jednala racionálně, konstruktivně a ekonomicky,“ uvedla Schaefferová.

ČRo, Veronika Neprašová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme