Praha bude opět o kousek větší. Získá pozemky některých okolních obcí

Praha se rozroste o několik stovek čtverečních metrů. Hlavní město získá část území obcí Zlatníky - Hodkovice a také Písnice - Hodkovice. S obcemi musí metropole uzavřít dohodu o změně hranic.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ulice - ilustr. foto

ulice - ilustr. foto | Foto: Ivan Štern

"Změny souvisejí s dořešením přesunu parcel po technicko-hospodářském mapování, které proběhlo v 80. letech minulého století. Pokud změny schválí i pražské zastupitelstvo, úpravou hranic se Praha zvětší o 821 metrů čtverečních," vysvětlil mluvčí magistrátu Jiří Wolf.

Téměř třicet pražských veřejných prostranství také dostane nové jméno. Změna názvu se týká 24 nových ulic, parků a schodů. Čtyři ulice budou přejmenovány a ve stejném počtu případů se jedná o prodloužení ulic stávajících.

"Jako příklad můžeme uvést třeba přejmenování dosavadní ulice Jednotného zemědělského družstva v Satalicích, jejíž název je nepraktický a vede k používání zkráceného jména ulice JZD, což při současném používání elektronických databází způsobuje značné potíže," popsal Wolf. Ulice se teď bude jmenovat K rybníčku.

V Michli se zase z ulice U mydlárny stala ulice Za Arielem, protože tu kdysi býval hotel Ariel. Část libeňské ulice V Mezihoří dostala jméno Ke kouli; koulí se prý rozumí někdejší plynojem, který zde stával.

Názvy pěti nových ulic v Modřanech - Vrátnická, Potahová, Pískařská, Vorařská a Kormidelnická - mají připomínat dnes už zaniklou vorařskou dopravu na Vltavě.

Přečtěte si také:
Na Magistrátě se jednalo o územním plánu
Chystá se nový územní plán hlavního města Prahy
Hranice v Praze se měnit budou

Petr Kořínek, Alena Adámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme