Praha bude za pronájem Škodova paláce dál platit 200 milionů ročně

Pražský magistrát bude za pronájem jednoho ze svých sídel - Škodova paláce - i nadále platit každý rok 200 milionů korun, a to až do roku 2026. Dnes o tom rozhodl Městský soud pro Prahu 8. Odmítl tak žalobu pražského magistrátu, podle které je výše nájmu nepřiměřeně vysoká. Rozsudek zatím není pravomocný.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Škodův palác, Magistrát Hl. m. Prahy

Škodův palác, Magistrát Hl. m. Prahy | Foto: Filip Jandourek

Podle žaloby vlastník paláce, společnost Copa Retail zneužila před osmi lety svého dominantního postavení na trhu a nájem za budovu díky tomu záměrně nadsadila.

Soud ale uznal argumenty jejích obhájců a přijal jejich námitky, podle kterých to byla právě Praha, která určovala podmínky výběrového řízení a která na cenu ve smlouvě kývla.

Přehrát

00:00 / 00:00

Praha prohrála první kolo sporu o výši nájmu ve Škodově paláci. Zatím tak dál bude platit 200 milionů ročně. Více Veronika Neprašová

„Jsme potěšeni, ale nepřekvapilo nás to. Rozsudek je v souladu s českým právem,“ byla s verdiktem spokojená současná majitelka společnosti Copa Retail Abigail Schafferová.

Cenové ujednání, podle kterého si Praha Škodův palác v roce 2006 pronajala za částku 200 milionů korun ročně plus inflace, tak dál platí.

„V každém případě budu pro odvolání,“ odmítá se s prvoinstančním rozsudkem smířit obhájce Prahy Vladimír Zoufalý. A nevylučuje, že spor nakonec skončí až u Ústavního soudu.

Praha si pod vedením primátora Pavla Béma Škodův palác pronajala na celkem 20 let, a to od tehdejšího vlastníka společnosti Copa, podnikatele Sebastiana Pawlovského.

Simona Bartošová, Veronika Neprašová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme