Kanada 6:1 Česko

Praha chce, aby se po vnějším silničním okruhu jezdilo bez dálniční známky

Hlavní město požaduje po ministerstvu dopravy, aby řidiči mohli jezdit po Pražském okruhu bez dálniční známky. Náměstek primátorky Petr Dolínek z ČSSD o tom chce jednat se šéfem resortu Danem Ťokem za hnutí ANO. Ministerstvo ale zatím o této možnosti neuvažuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stavba pražského dálničního okruhu | Foto: Tomáš Adamec

Dolínek tvrdí, že opatření pomůže dopravě v Praze a navíc nebude stát žádné peníze.

Město tak prý reaguje na ministrův návrh, aby na pěti úsecích českých dálnic nemuseli řidiči platit za jejich použití. Podle Dolínka je logické, aby mezi takové úseky patřil i Pražský okruh.

Ministerstvo dopravy zatím s jednotlivými kraji oficiálně nejednalo. Stále ale trvá na pěti úsecích dálnic a silnic, kde by se mýtné platit nemělo.

Jde třeba o úseky u Brna, Tábora nebo Chebu. Změna se týká zhruba 30 kilometrů, které jsou na místě původních silnic prvních tříd. Řidiči přes ně vjíždějí na dálnici a po několika kilometrech z ní zase sjedou.

„Prioritou je pro nás aktuálně to, že dnes v blízkosti některých měst máme placené úseky dálnic, které propojují k sobě navazující silnice první třídy. Je tam vlastně souběh dálnice a silnice první třídy. Tak na to se zaměřujeme v tuto chvíli v první řadě,“ potvrdil mluvčí resortu Zdeněk Neusar.

Denisa Šindlerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme