Praha chce od července zpoplatnit provoz videoloterijních terminálů

Praha chce zpoplatnit provoz videoloterijních terminálů a dalších podobných technických zařízení. Po radě města dnes musí vyhlášku schválit ještě zastupitelstvo. Dosud se platil poplatek jen za provoz výherního automatu. Od 1. července by se vybíralo i za ostatní výherní zařízení, jako jsou třeba videoloterijní terminály.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rudolf Blažek | Foto: Marián Vojtek

Za jeden výherní přístroj zaplatí jeho provozovatel v Praze každé tři měsíce pět tisíc korun. Magistrát by tak měl ročně získat až 107 milionů korun navíc.

První náměstek primátora Rudolf Blažek chce také v září předložit nové sněmovně návrh zákona, který by umožnil regulovat videoterminály a jiná zařízení stejně, jako v současnosti výherní automaty:

„Já chci v září předložit novelu, která bude od 1. ledna počítat s tím, že se to zrovnoprávní a město bude mít možnost, stejně jako jakákoliv jiná obec, regulovat nejenom výherní hrací přístroje, ale i videoterminály.“

Jan Herget, pir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme