Praha chce umístit Slovanskou epopej do Fantovy budovy na Hlavním nádraží

Hlavní město plánuje umístit Muchovu Slovanskou epopej do historické Fantovy budovy pražského hlavního nádraží. Tento prostor navrhla studie, kterou si nechal zpracovat primátor Bohuslav Svoboda.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovanská epopej v Národní galerii v Praze. | Foto: Filip Jandourek

S návrhem souhlasí Muchův vnuk John i společnost Grandi Stazioni, která nádraží opravuje.

Podle mluvčího společnosti Martina Hamšíka by se Fantova budova mohla opravit na míru pro potřeby Slovanské epopeje. Rekonstrukce by měla skončit do konce roku 2013. Plátna by tak mohla být vystavena od začátku roku 2014.

Pět obrazů epopeje je v současnosti v pražském Veletržním paláci, zbývajících patnáct je na zámku v Moravském Krumlově. Po skončení turistické sezóny je Praha hodlá rovněž přestěhovat do metropole.

Radnice v Moravském Krumlově chce ale hlavní město přesvědčit, aby od plánovaného stěhování Muchovy Slovanské epopeje upustila. Pracuje kvůli tomu na projektu úpravy výstavních prostor na tamním zámku, v němž je epopej vystavena více než 50 let.

Anna Königsmarková, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme