Praha chce zavést hromadné zasílání varovných SMS, zatím je dostává jen minimum lidí

Hlavní město Praha chce zavést hromadné zasílání varovných SMS, které by bylo možné v případě nehod nebo neštěstí zasílat obyvatelům postižených městských částí. Na dnešním setkání s novináři v rámci Dne integrovaného záchranného systému to řekla pražská primátorka Adriana Krnáčová za ANO.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Žena čte SMS (ilustrační foto) | Foto: Free Digital Photos

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) nabízejí lidem podobnou službu v případě, že se něco závažného stane s vodou. Starosta Prahy 7 Jan Čižinský (KDU-ČSL) připomněl, že když pitnou vodu v Dejvicích a Bubenči na konci května kontaminovala splašková voda, varování dostaly ale jen desítky lidí.

V současnosti totiž mohou varovné SMS dostat pouze obyvatelé, kteří se k přijímání varovných zpráv přihlásí.

Cena zprávy představuje halířové položky. Při konkrétním případě tak může jít o desítky tisíc korun.

Možností hromadného zasílání varovných SMS se bude v nejbližší době zabývat i sněmovní výbor pro obranu, uvedl jeho místopředseda Bohuslav Chalupa (ANO). Problematiku by měl řešit už přímo s poskytovateli komunikačních služeb.

Kromě varovného systému SMS existují pro upozornění obyvatel na různá nebezpečí i jiné systémy, které fungují plošně. Známá je například síť sirén, z nichž řada umí vysílat nejen známý akustický signál, ale i mluvené slovo.

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme