Praha chce zvýšit Nemocnici Na Bulovce nájemné. Z tisíců na miliony

Praha bude po Nemocnici Na Bulovce požadovat výrazně vyšší nájemné. Státní zdravotnické zařízení teď městu posílá symbolických 10 tisíc korun ročně, magistrát ale zpracoval posudek, ve kterém spočítal, že by nemocnice měla za nájem platit až 35 milionů korun ročně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemocnice Na Bulovce (ilustrační foto) | Foto: Nemocnice Na Bulovce

Nemocnice Na Bulovce je státním zařízením, které provozuje ministerstvo zdravotnictví. Nemocnice je ve ztrátě a ročně platí nájem 10 tisíc korun, protože téměř tři čtvrtiny majetku nemocnice patří magistrátu.

Letos se k tomu ale přidala platba sedmi milionů korun za opravený pavilon. Jeho přestavba stála 400 milionů. Už několik let se proto jedná o tom, jak vyřešit majetkové poměry. Areál totiž potřebuje větší opravu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Praha plánuje zvýšit nájemné Nemocnici Na Bulovce

S návrhem na zvýšení nájmu pro nemocnici přišel podle ČTK radní pro zdravotnictví Radek Lacko. Magistrátní posudek tvrdí, že by město mělo vybírat nájemné ve výši 35 milionů korun, a dokonce ho i dál zvyšovat.

Mluvčí Nemocnice Na Bulovce Martin Šalek potvrdil, že o nájemném jednají. Nemocnice teď zpracovává své posudky.

„Ty ovšem ještě nejsou ukončené, takže v tuto chvíli naše představa ještě není definovaná. Další kolo jednání bude, až obě strany budou mít své posudky a konkrétní čísla na stole,“ upřesnil.

Nemocnice Na Bulovce je trvale ztrátová. Loni dokonce hrozilo, že špatná finanční situace omezí péči o pacienty. Proto vláda poslala nemocnici jednorázovou podporu 200 milionů korun.

Na Bulovce funguje Národní centrum pro izolaci a léčbu vysoce nebezpečných nákaz. Konkrétně se tam léčí například ebola, MERS, SARS nebo plicní mor – pokud by se tedy u nějakého pacienta objevily.

Martin Karlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme