Praha-Libuš bude jednat o otevření nájezdu na pražský okruh

Otevření nájezdu na pražský okruh budou mít na stole zastupitelé Prahy-Libuše. Žádají je o to obyvatelé sousedních Dolních Břežan. Zastupitelstvo na to ale pravděpodobně nekývne. Stavební povolení okruhu z roku 2007 zahrnuje totiž podmínku libušské radnice, že až do vybudování východního obchvatu Písnice, nesmí být kvůli automobilové zátěži nájezd zprovozněn.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Projet kruhový objezd Na Bídě bylo možné jen na kole | Foto: Honza Ptáček

Starosta Libuše Jiří Koubek uvedl, že zastupitelé vyjdou Břežanským vstříc, až budou mít v ruce právní posudek, který jim zaručí, že tato podmínka stále platí.

„Není to žádné fatální zdržení, protože se s otevřením počítalo od září letošního roku. Žádost směřovala k tomu, že by od září mohl být nájezd spuštěn. V září budeme mít zasedání zastupitelstva, kde už budeme mít k dispozici právní posudek," řekl.

„Jestli občané čekali devět deset měsíců, tak si ještě případně dva tři týdny na naše stanovisko mohou počkat,“ dodal starosta Koubek.

Petr Kořínek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme