Praha má dostat právní posudek o platnosti smlouvy s dodavatelem technologií na Blanku

Právníci by dnes měli hlavnímu městu říct, jestli více než čtyřmiliardová smlouva s dodavatelem technologií na městský tunel Blanka platí. Firma ČKD Praha DIZ v podzemí pracuje i poté, co firma stavební Metrostav práce přerušila. Spor Prahy a této firmy už řeší rozhodčí soud.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Metrostav začal zabezpečovat staveniště tunelu Blanka, do sobotního večera přeruší stavební práce | Zdroj: ČTK

Podle vedení magistrátu má Praha s firmou ČKD Praha DIZ podepsanou samostatnou smlouvu, a proto mohou technologové dál v tunelu pracovat. Správnost tohoto postupu ale raději ověřují právníci.

Stavební práce na Blance stojí už více než týden. Metrostav po Praze požaduje zaplacení dluhu ve výši přes dvě miliardy korun. Obrátil se proto na rozhodčí soud.

Tunel Blanka je významnou částí Městského okruhu a má navázat na už hotové části - tedy Jižní spojku, tunel Mrázovka a Strahovský tunel. Dohromady z toho bude polovina městského okruhu, která usnadní průjezd především přes Letnou a Holešovice. Pod zem navíc svede tisíce aut, která dnes jezdí v těsné blízkosti Pražského hradu.

Žalobní odpověď podalo i hlavní město, které chce u soudu ověřit platnost nebo neplatnost smlouvy s Metrostavem.

Zastavení prací na tunelu Blanka bude jen v prosinci stát pět milionů korun, po dobu dalších třech měsíců pak 27 milionů měsíčně.

Anna Königsmarková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme