Praha nechce na svém území novou čtvrť v lokalitě Trojmezí

Jeden z největších chystaných developerských projektů na území hlavní města v dosud zelené části přírodního parku Hostivař jde zřejmě k ledu. Zástupci Útvaru rozvoje města dnes na veřejném projednání změny územního plánu řekli, že kvůli nadměrné zátěži na životní prostředí se změnou v této lokalitě zvané Trojmezí nesouhlasí. Magistrátu proto doporučili, aby změnu územního plánu zamítnul.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Magistrát hlavního města Praha

Magistrát hlavního města Praha | Foto: Tomáš Adamec

„Stavební rozvoj dle této změny ohrožuje biotopy výskytu zvláště chráněných živočichů a rostlin. Výstavba prakticky likviduje celoměstský systém zeleně v dané lokalitě. Trojmezí je ve smyslu evropské směrnice zařazeno mezi oblasti ticha a tato změna je s touto vyhláškou v zásadním rozporu,“ shrnul konkrétní věci, které mu na projektu vadí, posuzovatel vlivu na životní prostředí Jan Dřevíkovský.

Renata Chmelová z občanského sdružení, které tu bojuje za zachování zeleně, ale upozorňuje, že definitivně jasno bude až po jednání zastupitelstva:

„I tato negativní stanoviska vůbec nic neznamenají. Neznamenají veto změnám územního plánu. To je vždy politické rozhodnutí a pokud se najdou důvody, proč tyto důvody nebrat v potaz, tak samozřejmě tato změna územního plánu může být.“

Jan Piroch, Petr Sehnoutka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme