Praha nechce na svém území novou čtvrť v lokalitě Trojmezí

Jeden z největších chystaných developerských projektů na území hlavní města v dosud zelené části přírodního parku Hostivař jde zřejmě k ledu. Zástupci Útvaru rozvoje města dnes na veřejném projednání změny územního plánu řekli, že kvůli nadměrné zátěži na životní prostředí se změnou v této lokalitě zvané Trojmezí nesouhlasí. Magistrátu proto doporučili, aby změnu územního plánu zamítnul.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Magistrát hlavního města Praha | Foto: Tomáš Adamec

„Stavební rozvoj dle této změny ohrožuje biotopy výskytu zvláště chráněných živočichů a rostlin. Výstavba prakticky likviduje celoměstský systém zeleně v dané lokalitě. Trojmezí je ve smyslu evropské směrnice zařazeno mezi oblasti ticha a tato změna je s touto vyhláškou v zásadním rozporu,“ shrnul konkrétní věci, které mu na projektu vadí, posuzovatel vlivu na životní prostředí Jan Dřevíkovský.

Renata Chmelová z občanského sdružení, které tu bojuje za zachování zeleně, ale upozorňuje, že definitivně jasno bude až po jednání zastupitelstva:

„I tato negativní stanoviska vůbec nic neznamenají. Neznamenají veto změnám územního plánu. To je vždy politické rozhodnutí a pokud se najdou důvody, proč tyto důvody nebrat v potaz, tak samozřejmě tato změna územního plánu může být.“

Jan Piroch, Petr Sehnoutka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme