Praha nesmí podepsat smlouvu s vítězem tendru na veřejné osvětlení, rozhodl ÚOHS

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže pozastavil zakázku na provoz veřejného osvětlení v Praze. Hlavní město nesmí podepsat smlouvu s vítězem zakázky, firmou Eltodo. Jiný uchazeč totiž podal na výsledek soutěže stížnost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pouliční světlo | Foto: Ladislav Bába

Sdružení pro údržbu osvětlení v Praze se nelíbí, že ho Praha z tendru kvůli mimořádně nízké ceně nabídky vyřadila.

Poté, co vedení Prahy zjistilo, že kvůli odvolání nestihne tendr uzavřít, uzavřelo se společností Eltodo dočasnou zakázku za 177 milionů korun bez DPH.

Platit má do doby výběru nového správce. Jinak městu hrozilo, že v lednu v ulicích Prahy zhasne veřejné osvětlení, protože by ho neměl kdo provozovat.

Nová smlouva na správce osvětlení měla začít platit už od ledna. Antimonopolní úřad ale vydal předběžné opatření a kvůli němu nemůže Praha spolupráci s Eltodem podepsat.

V čem by mohl být problém, vysvětluje předseda úřadu Petr Rafaj:

„Obdrželi jsme návrh od Sdružení pro údržbu osvětlení v Praze, která namítá problémy v tomto řízení. Znamená to tedy, že mohou vesele pokračovat dále ve vybírání nejlepší nabídky. Ale v okamžiku, kdy budou mít nejlepší nabídku vybránu a připraven podpis smlouvy, tak budou muset počkat na naše rozhodnutí.“

Nespokojené sdružení tvrdí, že jeho nabídka splnila všechny náležitosti zákona a chce případ prošetřit. Desetiletá zakázka na správu a údržbu osvětlení je v hodnotě téměř dvou miliard korun.

Anna Königsmarková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme