Praha o koupi Ďolíčku nerozhodla, obavy Bohemians o licenci trvají

Zatím bez jasného výsledku zůstávají jednání o koupi fotbalového stadionu Ďolíček v pražských Vršovicích. Radní hlavního města dnes pouze vzali na vědomí nabídku vlastníka klubu a o případném odprodeji chtějí dál jednat. Obavy fanoušků fotbalových Bohemians 1905, pro které je Ďolíček nedílnou součástí jejich klubu, tak stále trvají. Klokanům totiž reálně hrozí, že spolu s Ďolíčkem přijdou i o profesionální ligu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stadion Bohemians, (Ďolíček) | Foto: Filip Jandourek

„Každopádně budu jednat, jsou to veřejné finance,“ řekl radní Libor Hadrava z hnutí ANO.

Jeho příslib ale desítky fanoušků, kteří osobně dorazili do sídla magistrátu, neuspokojil. Vršovickému klubu totiž soukromý majitel odmítá bez záruk města prodloužit nájemní smlouvu a bez ní Bohemce hrozí, že od fotbalové asociace nedostane licenci.

„Jsme rozzlobení, vůbec se nám to nelíbí, určitě to tak nenecháme,“ neskrývá zklamání předseda Družstva fanoušků Bohemians 1905 Luděk Provazník.

Přehrát

00:00 / 00:00

Obavy fanoušků Bohemians 1905 o budoucnost klubu trvají. Pražští radní stále nerozhodli, jestli od soukromého majitele odkoupí jejich domovský stadion Ďolíček. Více Veronika Neprašová

Celkem 134 milionů, které majitel za stadion žádá, ale město zaplatit nehodlá. Odhadní cena je prý zhruba o 13 milionů nižší.

Do záchrany Ďolíčku by se navíc podle magistrátu měla zapojit i radnice Prahy 10. Za to, že Praha stadion odkoupí, by na magistrát měla převést sousední pozemek parkoviště.

„134 milionů nejsou malé peníze, ale nejsou jenom tyto peníze. Do budoucna tam budou velké investice,“ upozornil Hadrava.

Radnímu ale oponuje ředitel klubu Darek Jakubowicz. Podle něj je v Česku běžné, že města vlastní stadiony soukromých fotbalových klubů.

„První, druhá česká profesionální liga je 15 až 16 týmů, 31 týmů, z toho 28 stadionů je vlastněných veřejnou správou, tedy většinou městy,“ vypočítává.

Konečné rozhodnutí má radní Hadrava radě předložit do konce března, pak o něm ještě rozhodnou zastupitelé.

Nejistota skalních bohemáků o budoucnosti klubu tak trvá. Jedinou jistotou naopak zůstává rovnítko mezi nezískáním licence a sestupem do neprofesionální soutěže.

Ďolíček - stadion fotbalového klubu Bohemians Praha 1905 | Foto: Český rozhlas

Veronika Neprašová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme