Praha obnovila provoz v metru na 5 stanicích. V poledne otevře pro MHD i Strakonickou

Pražský dopravní podnik zprovoznil ve středu v pět hodin ráno stanice metra Českomoravská, Vysočanská, Kolbenova, Smíchovské nádraží a Muzeum. V poledne by se pak měla pro MHD otevřít také Strakonická ulice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

uzavřené metro | Foto: Elena Horálková

V ulicích hlavního města bude mít Dopravní podnik 80 lidí, kteří budou cestující informovat o změnách v MHD.

„Standardně budeme informovat naše cestující a Pražany o těchto dopravních změnách prostřednictvím informátorů, prostřednictvím naší webové stránky,“ upřesnil šéf Dopravního podniku Milan Křístek.

Uzavřené úseky metra
Na lince A: Dejvická – Muzeum
Na lince B: Smíchovské nádraží – Českomoravská
Na lince C: Muzeum – Kobylisy

Podle náměstka magistrátu Tomáše Hudečka z TOP 09 pověřeného řízením Prahy otevřít víc stanic zatím není možné. „Věřím, že občané pochopí, že nemůže v tuto chvíli v rámci metra otevřít více stanic, protože se stále ještě jedná o průtok, který je vysoce nad mírou běžného průtoku,“ zdůraznil.

V poledne by se ale měly na Strakonickou ulici v Praze se vrátit městské autobusy. Ty byly odkloněny kvůli stojícím protipovodňovým zábranám. Podle Ladislava Pivce pověřeného řízením pražské Technické správy komunikací návrat hromadné dopravy pomůže situaci na těžko dosažitelném jihu Prahy.

„Současně s tímto opatřením bude umožněn i nájezd od Strakonické ulice, ve směru od Cukráku na Pražský okruh. To bude umožněno pro veškerou dopravu, která v dané oblasti může jezdit,“ dodal Pivec.

Stav MHD v Praze k 5. 6. od 5 hodin | Foto: Dopravní podnik hl. m. Prahy

Jana Čermáková, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme