Praha otevřela všechny stanice metra, zábrany ve vestibulech zatím zůstanou

Cestování po Praze bude jednodušší. Všechny stanice metra, které byly kvůli velké vodě uzavřené, se dnes odpoledne otevřely. Ve vybraných stanicích ale stále zůstanou protipovodňové zábrany. Hrozí totiž, že kvůli silnému dešti by se mohly hladiny řek znovu zvedat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

uzavřené metro Můstek | Foto: Elena Horálková

„Do dnešní třetí hodiny zprovozníme všech osm stanic pražského metra,“ potvrdil Radiožurnálu ředitel dopravního podniku Milan Křístek.

Zároveň ale upozornil, že zábrany u vestibulů někde zůstanou. Podle výstrahy meteorologů by se totiž mohly zase zvedat hladiny řek.

„Musím upozornit, že do vybraných stanic metra bude omezen vstup a výstup. Důvodem je to, že budeme připraveni do dvou hodin v případě jakékoli změny počasí vše do tohoto stavu, tedy do uzavření stanic,“dodal.

Že je takový postup v pořádku, potvrdil i ministr životního prostředí a předseda Ústřední povodňové komise Tomáš Chalupa. „Tady jde o to, aby už nikdo neprokopnul hráz a už to nebyl návratný proces. Aby nerozebral hráz, nevrátil ji do skladu a pak ji nebyl schopen efektivně postavit včas.“

Dopravní podnik také zrušil náhradní autobusovou linku a vyhrazený pruh pro tuto dopravu, což by mělo ulevit hlavně řidičům aut.

Náhradní doprava za metro C na magistrále | Foto: Marína Dvořáková

„Ty náhradní pruhy, které omezují individuální automobilovou dopravu, bychom měli být do půl třetí odstraněné. Abychom mohli ulehčit dopravní špičku, která nastane v odpoledních hodinách,“ řekl Křístek.

Omezení tramvajové dopravy na Smetanově nábřeží podle něj bude ještě nějakou dobu trvat. Pro dopravu je v provozu Libeňský most, na který ale nemůžou auta těžší než šest tun. S omezeními je průjezdná i Strakonická ulice.

Praha v pondělí otevře také Karlův most. Původní snahu otevřít most už v sobotu odpoledne poté, kdy hladina Vltavy klesne pod hranici třetího povodňového stupně, zpozdilo nutné předláždění části mostovky a další práce.

Otevřené jsou už i některé pražské parky. Například na Vyšehradě, na Karlově náměstí a také část Folimanky. Cyklostezky kolem Vltavy i dalších toků jsou sice mnohdy otevřené, ale také podmáčené a místy pravděpodobně i propadlé.

Alžběta Havlová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme