Praha plánuje od března opět vydávat papírové kupony na MHD

Praha chce od března znovu začít vydávat papírové kupony na veřejnou dopravu. Souběžně s nimi mají zůstat i karty opencard. Vyplývá to z materiálu, který by měla v úterý projednat rada města. Radní zároveň nechají vypracovat analýzu, co s opencard dál.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Opencard | Foto: Tomáš Adamec

Primátorka Adriana Krnáčová (za ANO) o opětovném zavedení papírových kuponů už na začátku týdne informovala dopravní podnik a organizaci Ropid, která veřejnou dopravu v Praze organizuje. Mají připravit technologickou podporu a informační kampaň.

Z materiálu pro radu vyplývá, že pokud bude možné vytisknout kupony dřív, zavede je město ještě před začátkem března.

Přehrát

00:00 / 00:00

O možném znovuzavedení papírových kupónů na pražskou MHD mluvil někdejší radní a dnes opoziční zastupitel za TOP 09 Jiří Nouza

Planost ročních kuponů na MHD nebude nově možné přerušit, papírové kupony to totiž neumožňují, Praha proto tuto možnost zruší i u opencard. Bude to platit jen pro nově koupené kupony.

Rada zároveň nechá vypracovat analýzu, co s projektem opencard dál. Praha má kvůli údajně nevýhodným smlouvám z minulosti s projektem dlouhodobé problémy.

V pondělí primátorka bez bližších podrobností řekla, že o osudu opencard bude jasno do konce měsíce. Situaci kolem projektu opencard, který Prahu vyšel na minimálně 1,35 miliardy korun, bez výsledku řešilo již několik politických reprezentací.

Kartu opencard, která slouží především jako tramvajenka, si dosud vyzvedlo asi 1,2 milionu cestujících. Deset minulých radních za TOP 09 a ODS kvůli projektu čelí obvinění. Spor Prahy a společnosti EMS, která vlastní ke kartě práva, řeší soud.

Kauza opencard | Foto: Český rozhlas

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme