Praha prohrála další spor v kauze Škodova paláce

Pražský magistrát prohrál další spor v kauze Škodova paláce. Pražský městský soud mu zamítl odvolání, které se týkalo snížení nájemného. Město za nájem budovy platí zhruba třikrát víc, než jsou obvyklé ceny. Proti dnešnímu rozhodnutí může Praha podat dovolání k Nejvyššímu soudu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Škodův palác, současné sídlo Magistrátu hlavního města Prahy

Škodův palác, současné sídlo Magistrátu hlavního města Prahy | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

V odvolacím řízení se hlavní město domáhalo změny budoucího nájemného ve Škodově paláci. Po pronajímateli, firmě Copa Retail, požadovalo snížení údajně předraženého nájemného a také vrácení části už zaplacených peněz.

Podle soudu je ale žádost o skoro poloviční slevu na nájemném neopodstatněná, protože původní smlouva byla v roce 2006 uzavřena po vzájemné dohodě.

Městský soud tak potvrdil rozsudek Obvodního soudu pro Prahu 8, který zamítl žalobu Prahy na změnu nájemní smlouvy a inflační doložky v ní. Praha proti dnešnímu rozhodnutí může podat dovolání k Nejvyššímu soudu.

Mezi Prahou a firmou Copa Retail zůstává v kauze neuzavřena ještě druhá žaloba o vrácení části už zaplaceného nájemného. Obě strany ale chtějí jednat i mimosoudně.

Škodovův palác, ve kterém sídlí magistrátní úředníci, má Praha pronajatý do roku 2026 za téměř čtyři a půl miliardy korun. Nájemní smlouvu město uzavřelo v éře někdejšího primátora Pavla Béma (ODS).

Zdeněk Vesecký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme