Praha slaví Den Vltavy. Na palubu zvou gondoly, pramice nebo dvojstěžníky

Vltavu dnes v hlavním městě brázdí unikátní lodě. Metropole si totiž připomíná Den Vltavy a dopředu i zítřejší Světový den vody. Svézt se může každý, například na palubě nejstarší osobní salonní rychlolodi Nepomuk.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Praha, Vltava | Foto: Tomáš Vodňanský | Zdroj: Český rozhlas

Jedním z hlavních stanovišť budou farmářské trhy na Náplavce, kde si budou lidí moci vyzkoušet například plachtění na dvojstěžníku, kormidlování malé lodě bez kapitánského průkazu nebo se projet na pravé benátské gondole.

Pro milovníky klasické vodní romantiky pořadatelé připravili zdarma vypůjčení pramic.

Návštěvníci si dnes mohou užít nejen hladinu Vltavy, ale dokonce nahlédnout i pod ní, a to prostřednictvím potápěčského zvonu Keson, který na Náplavku přiveze Vodní záchranná služba Hippocampus.

Její záchranáři tuto technologii, která se používala už během první světové války, názorně předvedou v praxi. Prohlédnout si tak bude možno nábřežní zdi pod hladinou vody.

Celým programem chce pořadatel dopředu oslavit zítřejší Světový den vody a také připomenout význam Vltavy pro hlavní město. Kromě zmiňované podívané budou proto mít lidé možnost podívat se i do zákulisí vodní dopravy, například v Muzeu říční nákladní dopravy v Holešovickém přístavu.

Veronika Neprašová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme