Praha splatí dluhy za servis k opencard. Na memorandum EMS nepřistoupila

Vedení Prahy chce splatit dluhy za servis ke kartám opencard. Ten od dubna loňského roku zajišťovala firma eMoneyServices bez platných smluv. Deklaraci o splacení dluhů dnes schválila rada města.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Opencard (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Deklarace je reakcí na memorandum, které městu minulý týden navrhlo eMoneyServices.

V něm by Praha přiznávala konkrétní nároky společnosti, to ale primátorka Adriana Krnáčová (ANO) odmítla.

Rada tak dnes schválila pouze to, že město za poskytnuté služby hodlá zaplatit. Výši dluhu mají určit odborníci.

Kartu opencard vlastní asi 1,2 milionu cestujících a vyšla na zhruba 1,35 miliardy korun. Praha se potýká s údajně nevýhodnými smlouvami z minulosti. Nikdo z politiků se s tím za uplynulé měsíce nedokázal vypořádat.

"Deklarací nedochází k uznání žádných nároků či závazků vůči společnosti eMoneyServices a prohlášení uvedená v textu deklarace nelze soudně vymáhat," píše se v tomto dokumentu.

Vedení Prahy v něm vyjadřuje vůli řádně splnit všechny oprávněné a řádně prokázané nároky, chce postupovat v souladu s právními a znaleckými posudky.

Už dříve totiž primátorka Adriana Krnáčová (ANO) uvedla, že chce nechat služby, za které město EMS dluží, znalecky ocenit.

V nejistotě o budoucnosti opencard pražští radní nedávným rozhodnutím umožnili cestujícím částečný přechod na papírové kupony. Všechny druhy kuponů budou k dispozici od začátku března.

Kauza opencard | Foto: Český rozhlas

Veronika Neprašová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme