Praha stále hledá prostory pro Muchovu Slovanskou epopej

Tento týden budou pokračovat jednání o umístění dvaceti pláten Slovanské epopeje nejznámějšího českého malíře Alfonse Muchy. Ta jsou zatím na zámku Moravský Krumlov, ale jak radní hlavního města, tak zástupci Nadace Alfonse Muchy usilují o to, aby byla plátna co nejdříve v Praze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovanská epopej | Foto: kultura.praha-mesto.cz

Podmínkou je ale výstavba nového pavilonu pro obří Muchovy obrazy. Hlavnímu městu tyto olejomalby o českých a slovanských dějinách totiž malíř před osmdesáti lety věnoval za podmínky, že pro ně Praha vybuduje novou výstavní síň.

Prezident nadace, Muchův vnuk John Mucha pro Český rozhlas uvedl, že ve hře jsou stále čtyři varianty, kde by mohl nový pavilon vyrůst. A to buď na Letné nebo na Těšnově či nedaleko Staroměstského náměstí.

Popřel, že by preferoval některou z lokalit, jako například vrch Vítkov. Naopak - exkluzivně pro Český rozhlas uvedl, že upřednostňuje dvě jiné varianty a měl by pro tyto možnosti i investora.

Radní pro kulturu pražského magistrátu Milan Richter potvrdil, že jednají s Johnem Muchou o čtyřech lokalitách a žádné z nich nedávají přednost. Vše je podle něj věcí dalších jednání.

Michaela Vetešková, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme