Praha testovala uzavření tunelu Blanka: zákaz vjezdu ignorovalo 43 řidičů

Cvičné uzavření exitu Prašný most v tunelu Blanka v Praze ignorovalo 43 řidičů. Osm z nich se dokonce pokusilo nebezpečně zacouvat zpátky, informoval server Lidovky.cz. Policie chce neukázněné řidiče pokutovat i zpětně podle kamerových záznamů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tunel Blanka | Foto: Filip Jandourek

Uzavírání výjezdu v dopravní špičce požaduje radnice Prahy 6. Podle jejího vedení se kvůli opravě Korunovační ulice neúnosně zhoršila dopravní situace na Vítězném náměstí. Proto by podle nich měl být v dopravní špičce uzavřen právě exit Prašný most, který směřuje k Vítěznému náměstí. A to až do ukončení rekonstrukce Korunovační ulice. Ta by měla být hotová v polovině prosince.

Proto se policie rozhodla tunal na zkoušku uzavřít. První cvičné uzavření v délce čtyř hodin v neděli 25. září ale ukázalo, že mnoho řidičů dopravní značení ignoruje a výjezd i nadále používají. Podle Barbory Liškové z Technické správy komunikací byli řidiči včas varováni několika značkami včetně výrazného červeného kříže.

„Potom se objevily informační značky pod stropem, které informovaly o uzavření té rampy. Také se na proměnných tabulích objevil nápis ‚Provoz omezen‘ a dále potom ‚Exit Prašný most uzavřen‘,“ popisuje Lišková.

Zavřete výjezd z Blanky, žádá Praha 6. To by byl nesmysl, tvrdí magistrát

Číst článek

Všem řidičům, kteří na uzavřenou rampu vjeli, hrozí pokuta až 5000 korun. Policie je připravena řešit přestupky i zpětně. „V případě, že i zpětně zjistíme nějaké relevantní údaje, které by nás opravňovali zahájit správní řízení s řidičem, který takový přestupek spáchal, budeme jej řešit,“ řekl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Couvání v tunelu je velmi nebezpečné a může způsobit dopravní nehodu. „V tunelu řidiči mají horší rozhled, vozidla tam jedou ustálenou rychlostí sedmdesát, osmdesát kilometrů v hodině a řidiči v proudu vozidel mají menší čas na to reagovat. Proto couvání nebo otáčení je to nejhorší, co může řidič v tunelu udělat,“ popisuje mluvčí Autoklubu ČR Robert Vacek.

Ten také radí, že pokud někdo vjede v tunelu na uzavřenou rampu, tak ať jí raději projede celou nebo si zavolá na pomoc policii.

Luděk Hubáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme