Praha zdraží výdej Lítačky na počkání. Vyměnit starou kartu zdarma bude možné jen online

Za vydání Lítačky na počkání si cestující v Praze připlatí, za svou první kartu vydají oproti současnosti dvojnásobnou částku, tedy 200 korun. Při standardní době vydání už budou ceny poloviční, nejlevněji by pak mělo vyjít objednání karty přes internet. Online objednání bude také jediná cesta, jak si bezplatně vyměnit kartu s končící platností za novou. Změny platí od 1. srpna.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Legitimace na pražskou hromadnou dopravu tzv. Lítačka

Legitimace na pražskou hromadnou dopravu tzv. Lítačka | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Cestující, kteří dosud neměli opencard ani Lítačku, dostanou od srpna svou první kartu na hromadnou dopravu „expresně“ za 200 korun, při standardní době čekání pak za stovku.

Stejná výše poplatků bude i u případů, kdy cestující žádá a výměnu karty nebo o její náhradu, když se mu Lítačka třeba poškodila nebo ji ztratil.

Novou kartu – ať už tu úplně první, nebo náhradní – bude možné získat i za 50 korun. To ovšem pouze, když si ji zájemce objedná online.

Nižší taxy jsou u výměny karet, kterým končí platnost. Expres vydání je za stovku, standard za padesát a online zdarma. Online žádost však zřejmě budou moci cestující podat až v srpnu.

„Do spuštění nového ceníku a žádostí online lze žádat o Lítačku pouze expresně (na počkání) a to stále za poplatek 100 korun u nové karty nebo u karty, kde nebyly splněny podmínky pro bezplatnou výměnu,“ píše se ve zprávě na webu Prahy.

Bezplatná výměna se podle stávajících pravidel týká jen klientů, kterým končí platnost opencard. „A to v rozmezí tři měsíce před koncem platnosti karty a třicet dní po konci její platnosti,“ pokračuje zpráva.

Pokud je na staré kartě ještě platný starý kupon, bude „přehrán“ na novou kartu.

Lítačka - ceník | Foto: Český rozhlas

ČRo, Filip Titlbach Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme