Prahou projde pochod proti antisemitismu. Připomene 70 let od konce války

Desítky českých a německých studentů projdou ulicemi Prahy. Chtějí tak vystoupit proti antisemitismu. Protest proti násilí a nenávisti začne ve 14 hodin na náměstí Franze Kafky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Antisemitismus (ilustr. obr.) | Foto: David Hertl | Zdroj: Český rozhlas

„Žijeme v posledních letech, kdy ještě máme mezi sebou živé pamětníky událostí, které se odehrály před 70 a více lety,“ říká předseda pořádajícího Mezinárodního křesťanského velvyslanectví Jeruzalém Mojmír Kallus.

„Na Palachově náměstí budeme mít takový symbolický akt, kdy bude právě sedm středoškoláků symbolicky přebírat tuto štafetu od pamětníků, kteří přežili holokaust,“ dodává.

Průvod zamíří do Valdštejnské zahrady, kde od 15 hodin bude veřejné shromáždění s kulturním programem.

Jeho součástí bude přednes zdramatizovaných úryvků z knihy Eriky Bezdíčkové Moje dlouhé mlčení a vystoupení dvou pamětníků, Dagmar Lieblové a Tomana Broda, kteří zformulují své poselství mladé generaci.

V pochodu půjdou symbolicky i někteří „zmizelí sousedé“, a to díky iniciativě českých a německých studentů, kteří se seznámili s osudem židovských spoluobčanů ze svého rodného města a přinesou jejich portréty.

ČTK, Denisa Šindlerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme