Prahou šlo na derby 500 fanoušků Sparty, šest z nich policie zadržela

Prahou prošel pochod zhruba pěti stovek fanoušků Sparty, kteří mířili na fotbalové derby se Slavií. Policie během průvodu zadržela šest lidí kvůli nedovolenému používání pyrotechniky, která čtyři účastníky pochodu zranila. Na bezpečnostních opatřeních, která ligový zápas doprovázejí, se podílí několik stovek policistů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pochod fanoušků fotbalové Sparty ochromil dopravu v Praze

Pochod fanoušků fotbalové Sparty ochromil dopravu v Praze | Zdroj: ČTK

Proti jednomu ze sparťanských fanoušků policie zasáhla hned u stadionu na Letné, odkud průvod vyšel. Další tři zadržela na Klárově a na Mánesově mostě a dva u stanice metra Želivského. Jeden z nich odpálil dýmovnici ve vestibulu stanice. „Použili nebezpečnou pyrotechniku v rozporu se zákonem,“ řekl ČTK mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Pochod šel přes Staroměstské náměstí na metro na Václavské náměstí, ze stanice Želivského pak opět pěšky do Edenu. Čtyři lidé z průvodu byli zraněni dělobuchem na Klárově. „Prvotní ošetření tam poskytovali naši policisté z pořádkové jednotky,“ uvedl Hulan.

Fanoušci omezili automobilovou dopravu. Kvůli očekávané návštěvě až 20 tisíc diváků policie předem hlásila, že může ve Vršovicích uzavřít některé ulice. Příznivce obou celků proto žádala, aby na stadion jeli raději posílenými spoji městské hromadné dopravy.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme