Prahu 10 povede Radmila Kleslová z hnutí ANO, zvolilo ji nové zastupitelstvo

Starostkou Prahy 10 se stala šéfka pražské buňky hnutí ANO Radmila Kleslová. Volilo ji 24 z celkem 40 zastupitelů. Dostala hlasy ANO, ČSSD, ODS, Strany zelených, Hnutí pro Prahu 10 a komunistů. Kleslová porazila druhou nominantku Renatu Chmelovou, kterou do boje o post starostky jmenovalo sdružení Vlasta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radmila Kleslová, nová starostka Prahy 10 | Zdroj: ČTK

„Doufám, že do mého týmu budou patřit nejen členové rady, ale všichni zastupitelé a občané,“ řekla ve svém projevu po zvolení Kleslová. V žádném případě prý nechce pokračovat v projektu nové radnice na Hagiboru.

Právě nová radnice byla největším předvolebním tématem. Proti novostavbě, kterou označovaly za předraženou, byly koalice Vlasta a TOP 09. Jejich zástupci navrhovali raději opravit současné sídlo úřadu městské části ve Vršovicích.

Naopak koalice složená z většiny těch stran, které dnes zvolily Kleslovou starostkou, stavbu nového objektu za téměř miliardu korun podporovala.

Radmila Kleslová (*1963)
Vystudovaná právnička byla v letech 1986 – 1989 členkou bývalé Státní bezpečnosti, od roku 1988 ve 23. odboru rozvědky. Ten se zabýval získáváním a výcvikem špionů do kapitalistického zahraničí. Zároveň pracovala v podnicích Centrotex a poté Zelenina Praha.
Po roce 1990 byla členkou dozorčích rad podniků jako Vítkovice Steel, Unipetrol Trade, Pražská teplárenská, Benzina.
V roce 1993 se stala členkou ČSSD, od roku 2010 byla místostarostkou a zastupitelkou v Praze 10.
Členství v ČSSD ukončila letos v únoru a vstoupila do hnutí ANO 2011, je jeho pražskou předsedkyní
Zdroj: wikipedia.cz

Dva dny před ustavujícím jednáním zastupitelstva zkrachovala koaliční jednání vítězného ANO s druhou koalicí Vlasta (KDU-ČSL, LES, Občané Prahy 10 s podporou Pirátů) a třetí TOP 09. ANO nesouhlasilo s tím, že by stejně jako další dva koaliční partneři mělo mít jen tři zástupce.

ANO má v novém zastupitelstvu devět hlasů, po osmi TOP 09 a koalice Vlasta. Kromě nich je v zastupitelstvu také pět sociálních demokratů, tři zastupitelé z ODS a tři ze Strany zelených. Po dvou dalších má hnutí Nezávislí pro Prahu 10 končícího starosty a KSČM.

Koalici po minulých volbách vytvořila ODS s ČSSD, Desítkou pro domácí a Stranou zelených. Od posledních voleb se změnil starosta, původně jím byl Milan Richter (ODS), v červnu 2013 ho nahradil dosavadní místostarosta Bohumil Zoufalík.

Ten z ODS vystoupil poté, co ho pražská regionální rada chtěla vyloučit kvůli účasti na hlasování o odvolání exprimátora Bohuslava Svobody (ODS).

Letos v únoru bývalý starosta Richter rezignoval i na funkci místostarosty. V koalici přibylo hnutí ANO, k němuž přešla sociální demokratka Radmila Kleslová. Do zastupitelského klubu ANO vstoupil také Jindřich Nepevný, který kandidoval za TOP 09, nyní byl nezařazený.

ČTK, Veronika Neprašová, kap Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme