Prahu ozdobí květinový koberec jako v Bruselu

Chodci na Staroměstském náměstí si budou muset dát pozor na rozsáhlý koberec z begonií, který zde během dneška rozkvete. Tři dny tak bude část Prahy zdobit menší bratr květinového koberce, který každé dva roky pokryje skoro celý povrch náměstí Grande Place v Bruselu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Autor koberce Marc Schautteet | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

V Bruselu se letos použilo 600 tisíc květů, v Praze to bude 150 tisíc. Begonie mají bohaté květenství dužnaté stvoly, takže jsou dobře zavodněné a vydrží pěkné i utržené a bez kořínků.

„Květy begonií klademe na plastové fólie, na které jsme už tady v Belgii rozkreslili vzory a ornamenty. Je jich myslím 10,“ říká designér Marc Schautteet, který se živí navrhováním firemních nápisů a tvarů výrobků a který navrhuje květinové koberce už 30 let.

Jak dodává, každá barva květiny má své číslo - žlutá je jednička, dvojka červená a pak následují oranžová, karmínová a další barvy.

Přehrát

00:00 / 00:00

O přípravě designu koberce z Bruselu zpravodaj Pavel Novák

„Třicet dobrovolníků z Prahy má květy na fólii vyskládat do čísly označených polí. Budou vlastně malovat květinami,“ dodává.

Pro pražský koberec zvolil Marc Schautteet znak Prahy, logo belgického předsednictví v Radě Evropské unie, tedy trojbarevné psací „EU", a ornamenty ve stylu Art Nouveau, které jsou pojítkem mezi Prahou a Bruselem.

Květinový koberec bude na Staroměstském náměstí ležet jen tři dny. Pak podle slov jeho autora Marca Schautteeta květy ztrácejí svou svěžest.

Pavel Novák, Mariana Zapotilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme