Prasečí chřipka si v Moravskoslezském kraji kraji vyžádala už desátou oběť

Dalších 17 případů prasečí chřipky zaznamenali v tomto týdnu lékaři v Moravskoslezském kraji. Celkem tak evidují 288 nakažených, nejvíce v Ostravě a na Karvinsku. Zvýšil se také počet obětí. Tentokrát prasečí chřipce podlehl čtyřiapadesátiletý muž.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

laboratoř, vyšetření | Foto: Věra Luptáková | Zdroj: Český rozhlas

"Jednalo se o muže se závažným postižením srdce a plic, s astmatem, žilní nedostatečností a obézního. Dosud v kraji zemřelo deset dospělých osob," upřesnil Josef Matuška z Krajské hygienické stanice v Ostravě.

V kraji oproti minulému týdnu také vzrostl počet osob s akutními respiračními infekcemi, a to o zhruba 54 procent. Na 100.000 obyvatel nyní v regionu připadá 1088 nemocných.

Hygienici však upozorňují, že statistika není přesná. Data jsou totiž výrazně ovlivněna obdobím vánočních a novoročních svátků. Bylo nejen méně pracovních dnů, ale práci také přerušila část lékařů. Přesnější údaje očekávají hygienici až v příštím týdnu.

Ivan Sekanina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme