Přátelé a příbuzní se rozloučili se zavražděnou rodinou z Brna

Příbuzní a přátelé se rozloučili se čtyřčlennou rodinou, zavražděnou v Brně-Ivanovicích. Do kostela v Brně-Řečkovicích přišli i žáci jedné z obětí, která byla učitelkou na základní škole.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Příbuzní a přátelé se rozloučili se čtyřčlennou rodinou, zavražděnou v Brně-Ivanovicích | Zdroj: ČTK

Rozloučit se se zavražděnou rodinou přišly stovky lidí. Většina z nich se tak ani nevešla do kostela sv. Vavřince, kde se sloužila mše za zemřelé. Odsloužil ji bývalý řečkovický farář a známý zavražděné rodiny Jacek Kruczek.

Rozloučení trvalo zhruba hodin a půl, dorazili na něj příbuzní i vzdálení známí, spolužáci zemřelých chlapců nebo žáci jedné z obětí, která učila na brněnské základní škole.

Ze zabití manželské dvojice a dvou synů podezřívá policie jejich příbuzného, Američana Kevina Dahlgrena. Ten měl po usmrcení rodiny odjet do Vídně, odkud odletěl do Spojených států.

Po příletu do Washingtonu ho ale zatkla americká policie a z rozhodnutí soudu skončil ve vězení. Američtí prokurátoři budou žádat, aby Dahlgren zůstal ve vazbě do doby, než české úřady dopraví do USA žádost o jeho vydání.

Na přípravu žádosti má česká strana 60 dnů. Dahlgrenův americký advokát naznačil, že podá žádost o propuštění na kauci.

Zuzana Plíšková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme