Pravé krkonošské smrčky s ekologickým certifikátem jsou k mání ve Vrchlabí

Kdo chce mít o Vánocích doma pravý krkonošský smrček, navíc s ekologickým certifikátem, může si pro něj dnes a zítra dojet do Vrchlabí. Prodávají se za symbolickou cenu a peníze navíc půjdou na dobrou věc.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pracovníci Krkonošského národního parku přivezli do Prahy stromky s ekologickým certifikátem

Pracovníci Krkonošského národního parku přivezli do Prahy stromky s ekologickým certifikátem | Foto: Lucie Husárová 1

Ředitel Národního parku Krkonoše Jan Hřebačka Radiožurnálu řekl, že celou utrženou částku investuje zpět do ochrany lesů.

„My se jako každoročně snažíme veřejnosti nabídnout využitelnou část krkonošské přírody, a to jsou stromky, které pocházejí z prořezávek, které bychom stejně museli dostat z porostů ven,“ vysvětluje ředitel.

Přehrát

00:00 / 00:00

O krkonošské vánoční smrčky se zajímala reportérka Lucie Husárová

Jak zdůraznil, koupí krkonošských stromků mají lidé jistotu, že při jejich kácení nevznikly v lesích holiny, lesníci nepoužívají pesticidy a nepálí klestí.

Držitelem prestižního mezinárodního ocenění FSC za hospodaření v lese je park už dva roky, doplňuje mluvčí Radek Drahný.

„My jsme hrdí na to, že už dva roky jsme držitelem tohoto certifikátu, který potvrzuje to, že jak v Krkonoších hospodaříme, tak to děláme správně. Jednaka ve vztahu k lesu, jednak ve vztahu k pracovníkům, kteří v lesích pracují, a také s ohledem na tom, že se lesy snažíme postupně přeměnit na přírodě blízké, čemuž pomůžou právě tyto probírky, ze kterých vánoční stromky pocházejí,“ říká mluvčí.

Správa parku bere svoji nabídku částečně i jako preventivní opatření. Věří, že nízká cena přesvědčí alespoň část těch, kteří jinak chodí do lesa s pilou a stromy kradou.

Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme