Pravé krkonošské smrčky s ekologickým certifikátem jsou k mání ve Vrchlabí

Kdo chce mít o Vánocích doma pravý krkonošský smrček, navíc s ekologickým certifikátem, může si pro něj dnes a zítra dojet do Vrchlabí. Prodávají se za symbolickou cenu a peníze navíc půjdou na dobrou věc.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pracovníci Krkonošského národního parku přivezli do Prahy stromky s ekologickým certifikátem | Foto: Lucie Husárová 1

Ředitel Národního parku Krkonoše Jan Hřebačka Radiožurnálu řekl, že celou utrženou částku investuje zpět do ochrany lesů.

„My se jako každoročně snažíme veřejnosti nabídnout využitelnou část krkonošské přírody, a to jsou stromky, které pocházejí z prořezávek, které bychom stejně museli dostat z porostů ven,“ vysvětluje ředitel.

Přehrát

00:00 / 00:00

O krkonošské vánoční smrčky se zajímala reportérka Lucie Husárová

Jak zdůraznil, koupí krkonošských stromků mají lidé jistotu, že při jejich kácení nevznikly v lesích holiny, lesníci nepoužívají pesticidy a nepálí klestí.

Držitelem prestižního mezinárodního ocenění FSC za hospodaření v lese je park už dva roky, doplňuje mluvčí Radek Drahný.

„My jsme hrdí na to, že už dva roky jsme držitelem tohoto certifikátu, který potvrzuje to, že jak v Krkonoších hospodaříme, tak to děláme správně. Jednaka ve vztahu k lesu, jednak ve vztahu k pracovníkům, kteří v lesích pracují, a také s ohledem na tom, že se lesy snažíme postupně přeměnit na přírodě blízké, čemuž pomůžou právě tyto probírky, ze kterých vánoční stromky pocházejí,“ říká mluvčí.

Správa parku bere svoji nabídku částečně i jako preventivní opatření. Věří, že nízká cena přesvědčí alespoň část těch, kteří jinak chodí do lesa s pilou a stromy kradou.

Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme