Právnická fakulta v Plzni bude volit nového děkana

Plzeňskou právnickou fakultu dnes čeká volba nového děkana. Ten má nahradit Květoslava Růžičku, který na svou funkci ze zdravotních důvodů v prosinci rezignoval.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Západočeská univerzita v Plzni | Foto: Tomáš Adamec

O místo se ucházejí čtyři kandidáti - Přemysl Raban, Miloslava Wipplingerová, Jan Pauly a proděkanka pro studium Petra Jánošíková. Všichni v současné době na plzeňské právnické fakultě vyučují.

Rektorka Západočeské univerzity Ilona Mauritzová věří, že se budoucího děkana podaří zvolit už v dnešním 1. kole 1. volby.

„Já jsem vždycky říkala. Že bych uvítala, kdyby novým děkanem byl mladý člověk. Člověk, který bude umět všechny akademiky spojovat. Fakulta přijala nové pracovníky, proběhla výběrová řízení a nový pan děkan to nebudeme jednoduché, protože bude muset zastabilizovat nový kolektiv.“

„Zároveň to nebude mít lehké kvůli ekonomické situaci, která nastane. Pro nás je velmi důležité, aby to byl mladý, dynamický člověk, který tu zátěž vydrží,“ zdůraznila Mauritzová.

Fakultu provázejí dozvuky aféry s rychlostudenty z předloňského podzimu. Ztratila kvůli tomu právo udělovat doktorské tituly.

Milan Kopp, Martina Klímová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme