Pražané chtějí farmářský trh v Dejvicích opakovat

První farmářský trh se v sobotu otevřel v pražských Dejvicích. Na Vítězném náměstí si lidé mohli koupit ovoce, zeleninu, víno nebo med od českých výrobců. Zájem byl nečekaně velký a podle starosty Prahy 6 Tomáše Chalupy je cílem vytvořit klasický trh se vším všudy.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stánek s ovocem

Stánek s ovocem | Foto: Jiří Hošek

O tom, jak často bude trh otevřený, rozhodnou sami zákazníci. Drtivá většina zákazníků farmářského trhu v pražských Dejvicích si přeje trhy každou sobotu od jara do podzimu. Vyplývá to z prozatímních výsledků ankety, kterou pořádala radnice Prahy 6. Podle zastupitelky tohoto městského obvodu Jany Blažíčkové je mezi lidmi největší zájem o ovoce a zeleninu českých pěstitelů.

Radnice Prahy 6 je připravená trhy zpočátku finančně podporovat, postupem času by si ale měly na sebe vydělat samy. Zájem o nákup na klasickém farmářském trhu byl dnes pro úředníky i obchodníky překvapivě velký.

Květa Moravcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme