Pražané naposledy využijí prodloužený provoz metra

Dnes naposled funguje v Praze prodloužený provoz metra a návazné povrchové dopravy. Oproti všedním dnům jezdila doposud v pátek a v sobotu večer pražská MHD v denním režimu až do půl druhé v noci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pražské metro, vlak vjíždí do stanice | Foto: Eva Odstrčilová

Toto opatření zavedlo vedení Prahy krátce před volbami v roce 2010, podle zkušeností přepravce je ale tato doprava velmi málo využívaná.

„Důvodem zrušení prodlouženého denního provozu metra a návazné povrchové dopravy je zejména ekonomická stránka věci, kdy tyto spoje využívalo méně než 10 procent kapacity konkrétních spojů,“ upřesňuje Filip Drápal ze společnosti Ropid konkrétní důvody ke zrušení prodlouženého provozu a pokračuje:

„Takže to bylo ekonomicky velmi neopodostatněné a my tím jsme schopni ušetřit za rok zhruba 55 miliónů korun.“

Od příštího týdne bude denní provoz v pátek i v sobotu ukončen opět zhruba v půl jedné v noci. Podle Filipa Drápala ze společnosti Ropid se tím ale kvalita cestování po Praze nijak výrazně nezhorší.

„Ta hodina bude nahrazena adekvátně plnohodnotnou noční dopravou – tramvajovou i autobusouvou – stejně tak, jak funguje noční doprava ostatní dny v týdnu. To znamená: tramvaje a autobusy v intervalu většinou po třiceti minutách,“ dodává Filip Drápal.

Jan Herget, mad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme