Pražané s malými dětmi mají možnost přihlásit se o chůvu zdrama

Rodiče s malými dětmi mohou nyní v Praze využívat služby chůvy, která hlídá zdarma. Jedná se o nový projekt městské části Praha 4, přihlásit se však mohou rodiny z celého města. Základní podmínkou je, aby lidé, kteří mají o tuto výhodu zájem, buď byli na mateřské dovolené, nebo se z ní vraceli do práce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Děti, rodiče (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Takovou chůvou je například i Blanka Andeltová. Ta pravidelně hlídá dvě malé děti, Miguela a Lauru, když jejich matka odchází na pár hodin do práce.

"Je to stejné jako s vlastními. Přijdu k mamince, ta se vypraví do práce a děti mi nechá na starosti. Manuel jde spinkat a s Laurou si malujeme, stříháme a když je hezky, tak chodíme i ven, " popisuje svou pracovní dobu Andeltová.

A proč se mladá matka rozhodla vrátit se tak brzy zpět do práce? Finanční důvody rozhodně nejsou nejsou tím jediným důvodem. "Chyběl mi kontak s nomálním světem, doma se dvěma dětmi jsem v podstatě mimo realitu," připouští stinné stránky mateřské dovolené paní Kubaščíková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Službou chův zdrama se zabývala redaktorka Magdaléna Medková

Praha 4 může poskytovat tuto službu zdarma díky dotacím z evropských fondů. V současné době má radnice v databázi více než 30 chův.

"Vždy se ověřuje, zda jsou zájemkyně o tuto pozici opravdu schopné práci vykonávat. Klademe důraz i na zpětnou vazbu - pokud se vyskytne negativní prvek, na který rodiče upozorňují, dáváme si na něj pozor," říká manažerka projektu Dana Zichová.

Do programu se zatím registrovalo přes 20 domácností. O přidělení chůvy prý rozhoduje především rychlost zavolání a splnění daných kritérií. Více podrobností se mohou zájemci dozvědět na internetových stránkách Prahy 4.

Magdaléna Medková, Iva Menšíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme