Pražané si připomenou výročí bitvy z roku 1420, na Vítkově se opět střetnou husité s křižáky

Na pražském vrchu Vítkov dnes po letech zazní slavná bojová píseň „Ktož sú boží bojovníci“. Při středověké slavnosti proti sobě znovu stanou husité a vojska krále Zikmunda. Připomenou si jednu s největších křižáckých bitev ze 14. července roku 1420.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Památník Národního osvobození Vítkov, Praha město | Foto: Khalil Baalbaki

Dnešní bitvy se zúčastní na sto válečníků, kteří přijedou na autentických husitských vozech a pod ochranou palisád budou halapartnami a pavézami bránit horu před nájezdem křižáckých rytířů dobývajících srub.

Organizátoři ze žižkovské radnice se rozhodli divákům připomenout nejen tuto bitvu, ale také nedávné výročí upálení mistra Jana Husa.

„Ta bitva bude mít vlastně čtyři dějství, začne ne přímo upálením, ale začne od Mistra Jana Husa a bude pokračovat přes připomenutí určitých historických skutečností až k samotnému tomu bitevnímu vyvrcholení,“ říká tiskový mluvčí Prahy 3 Stanislav Kněnický.

Kromě bitvy čeká na příchozí třeba také kejklířské vystoupení, šermířské klání, ukázky řemeslných prací či dobová hudba a zpěv. Zikmundovo vojsko definitivně padne po 17 hodině.

Anna Königsmarková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme