Pražané vyřídí požadavky na registrech vozidel mimořádně i v pátek

Mimořádně i dnes se otevřou přepážky registru vozidel v hlavním městě. Ten byl po celé republice první tři dny tohoto týdne zavřený. Včera tak na úřad vyrazily stovky řidičů. Řada jich ale odešla s nepořízenou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Registr vozidel v Praze | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Strojek na vydávání pořadových lístků na pražském Bohdalci v deset hodin hlásil, že už žádný další nevydá. V tu chvíli na odbavení čekalo 600 lidí. A podobné to bylo i na jiných pracovištích.

V Praze se běžně odbaví dva tisíce žádostí každý den. Josef Mihalík z magistrátního odboru dopravy tak vypočítává, kolik řidičů kvůli odstávce systému svoje žádosti tenhle týden nevyřešilo.

„Trochu nám do toho lezlo velikonoční pondělí, potom tyhle dva dny, takže nám schází v tomto týdnu tři dny a je to znát. Pohybuje se to, když vezmu i pondělek, kolem šesti tisíc neodbavených žadatelů,“ upřesnil Mihalík.

Úředníci proto pustí k přepážkám zájemce i dneska. Otevřeno bude od sedmi do čtrnácti hodin. Od každého řidiče ale přijmou jenom jednu žádost.

Petr Medek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme