Praze 4 bude nově vládnout Trojkoalice s ANO, ODS a hnutím Pro Prahu

Praha 4 má oficiálně novou koalici. Na dnešním jednání zastupitelstva to oznámil starosta městské části Petr Štěpánek z Trojkoalice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Štěpánek | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Novou koalici tvoří klub zastupitelů zvolených za ANO 2011, ODS, hnutí Pro Prahu a Trojkoalice (složená ze SZ, KDU-ČSL a STAN).

Původní koalice složená z Trojkoalice, TOP 09 a ČSSD vládla v městské části od listopadu loňského roku. Minulý týden ale starosta Štěpánek oznámil, že Trojkoalice svým partnerům vypověděla koaliční smlouvu s tím, že byla porušena. Bližší podrobnosti k tomu ale neřekl.

Štěpánek i nadále zůstává v čele městské části, původně ale chtěli bývalí koaliční partneři odvolat právě jeho. Trojkoalice podle TOP 09 a ČSSD paralyzovala radnici, starosta několik týdnů nesvolal jednání rady a Praze 4 tak údajně hrozilo, že přijde o dotace v desítkách milionů korun.

V radě zůstali tři zástupkyně Trojakoalice a Petr Štěpánek, ostatní radní za TOP 09 a ČSSD dnes zastupitelstvo odvolalo. Místo nich dnes zastupitelé zvolili zástupce starosty Lukáše Zíchu (ANO) a Zdeňka Kováříka (ODS), dalšími radními jsou Ondřej Růžička (ANO), Zdeněk Pokorný (ANO) a Jaroslav Míth (ODS).

Zastupitelstvo má 45 členů. Klub zastupitelů Trojkoalice má nově 12 členů, tím novým se stal Ladislav Kunert z TOP 09. Dalších pět zastupitelů mají ODS a klub zastupitelů zvolených za ANO, dva jsou zastupitelé Pro Prahu. ANO má v Praze 4 ještě jeden zastupitelský klub - klub zastupitelů členů hnutí ANO.

ČTK, Edita Valentová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme