Praze prý hrozí za odstoupení od smlouvy s nájemcem Štvanice obří pokuta

Po zbourání tradičního hokejového stadionu na Štvanici hrozí Praze další ztráta. Podle společnosti Acta non verba může zaplatit přes miliardu korun za odstoupení od smlouvy, kterou v roce 2001 uzavřel magistrát se společností MeridianSpa. Ta chtěla na Štvanici vybudovat ubytovací kapacity, to se ale současnému magistrátu nelíbí.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bourání zimního stadionu na Štvanici

Bourání zimního stadionu na Štvanici | Zdroj: ČTK

Radní Aleksandra Udženija se snaží zachovat na Štvanici sportovní areál, tomu ovšem brání smlouva s MeridianSpa. Rada hlavního města Prahy uložila magistrátu 8.11. od smlouvy jednostranně odstoupit, kontrolní datum bylo stanoveno na 31.12.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pražská radní Aleksandra Udženija a ředitel společnosti Acta non verba Vojtěcha Razima ve Světě o druhé Rádia Česko

Podle Udženija už magistrát odstoupení od smlouvy společnosti MeridianSpa odeslal, nyní probíhá jeho doručování. Radní zároveň odmítla, že by Praze kvůli výpovědi hrozila obří pokuta.

„Jsou to velké spekulace a nepravdy, které se šíří zbytečně Pražanům. Ve smlouvě je sankční poplatek jak pro hlavní město, tak pro společnost MeridianSpa. Hlavní město Praha plnilo veškeré povinnosti ze smlouvy, které má, tudíž opravdu je to výklad Acta non verba a není důvěryhodný,“ řekla Udženija Rádiu Česko.

Smlouva počítá s pronájmem na 88 let a podle ředitele společnosti Acta non verba Vojtěcha Razima je pro město nevýhodná. Razim přesto doporučuje, aby Praha trvala na plnění smlouvy, případně aby se ji snažila modifikovat.

„Určitě značný díl viny je samozřejmě na magistrátních politicích, kteří podepsali takhle dlouhou a s největší pravděpodobností krajně nevýhodnou smlouvu. Nicméně to je věc, které se stala, a nyní je třeba postarat se o to, aby škody, které z toho městu budou plynout, byly minimální. Bylo by velmi vhodné, aby celou záležitost se Štvanicí vyřizoval někdo jiný, než je paní Udženija,“ míní Razima.

Martin Hromádka, Zdeněk Strnad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme