Pražská informační služba hledá ‚Zapomenutá místa Prahy‘

Pražská informační služba vyhlásila soutěž Zapomenutá místa Prahy. Chce tak zahraničním i tuzemským návštěvníkům nabídnout nové lokality po celé metropoli. Lidé mohou nominovat například zapomenuté sochy, komíny, zbytky technických staveb, ale i koleje, které nikam nevedou. Do soutěže už poslaly své tipy také jednotlivé městské části.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hanavský pavilon, Letenské sady, Praha | Foto: Khalil Baalbaki

Soutěž má posílit turistický ruch a podpořit tak podnikatele a kulturní život v městských částech. Pražské obvody už nominovaly například usedlost Vondračka na Vinohradech, Medvědí fontánu na Smíchově nebo trolejbusovou zastávku Orionka.

Přehrát

00:00 / 00:00

O soutěži mluvila na Rádiu Česko Barbora Nováková z Pražské informační služby

„Soutěž Zapomenutá místa Prahy je otevřena pro všechny. Zúčastnit se jí může ten, kdo nám zašle nějaký tip na zajímavé místo s krátkou historií nebo fotografií. Aby se mohl zapojit úplně každý, rozhodli jsme se, že do slosování o ceny zařadíme i ty, kteří nám pošlou pouze doplnění již stávajících míst, která najdou na stránkách zapomenutapraha.cz,“ říká Barbora Nováková z Pražské informační služby a dodává:

„Na webu je zatím zveřejněno kolem 30 míst, chodí nám jich desítky a my si je společně s městskými částmi ověřujeme a po doplnění fotografiemi zveřejňujeme.“

PIS doufá, že zájem vzroste ještě po prázdninách, až se zapojí školy a studenti.

Soutěž se uzavře na konci října, kdy bude vylosován výherce, který od Pražské informační služby dostane notebook a další ceny.

Zuzana Filípková, Petr Kořínek, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme