Pražská koalice má problémy. Primátor ale v její rozpad nevěří

Pražská koalice má problémy. Primátor Bohuslav Svoboda z ODS přesto řekl, že její konec nečeká. TOP 09 totiž nedávno vyvolala smírčí řízení. Zítra by měla skončit jeho lhůta. Během řízení se může koaliční smlouva kdykoli změnit, nebo se může dokonce koalice rozpadnout.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Magistrát hl. města Prahy | Foto: Filip Jandourek

Pražští politici se dlouho nedokážou shodnout na řadě problémů, třeba na těch s dostavbou a penězi na tunel Blanka nebo na financování dopravního podniku.

„Chci požádat předsedu a místopředsedu klubu TOP 09, aby mi umožnili schůzku s členy klubu,“ řekl primátor Bohuslav Svoboda, jak chce problémy řešit.

Podle šéfa zastupitelů TOP 09 Jiřího Vávry ale není cílem koalici rozbít.

Situaci v pražské koalici kritizuje také senátor a bývalý místopředseda sociálních demokratů Jiří Dienstbier.

„Z mého hlediska třeba dopravní podnik, kde sice bylo fajn, že se provedl audit, ale žádné závěry z takového auditu nikdo nevyvozuje,“ upozorňuje Dienstbier na další komplikace.

Jiří Dienstbier loni rezignoval na post zastupitele hlavního města, protože by v zastupitelstvu nemohl prosadit své představy.

Lenka Jansová, pir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme