Pražská koalice nerozhodla o dalším osudu náměstka Stropnického, bude jednat dál

Lídři pražské koalice se ani po tříhodinovém jednání nedohodli na dalším osudu náměstka pražské primátorky Matěje Stropnického ze Strany zelených. Strany si pouze zopakovaly svá stanoviska. ČSSD i hnutí ANO trvají na tom, aby podle nich nekompetentní náměstek ve funkci skončil. Trojkoalice to ale odmítá. Další jednání by mělo následovat příští týden.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Matěj Stropnický

Matěj Stropnický | Foto: oficiální Facebook Strany zelených

„My jsme personální změnu odmítli. Pan náměstek Stropnický je ve funkci na základě koaliční smlouvy, která platí, my ji dodržujeme. Klíčové jsou pro nás programové věci,“ vyjádřil se šéf zastupitelského klubu Trojkoalice Petr Štěpánek.

S tím ale nesouhlasí sociální demokraté ani hnutí ANO. „Myslíme si, že tohle koaliční složení je pro Prahu nejlepší, co může být. Oni trvají na tom, aby Matěj Stropnický zůstal. Celý koaliční projekt visí na jednom člověku a to si nemyslíme, že je rozumné,“ řekl po jednání předseda pražského výboru ČSSD Miloslav Ludvík.

Primátorka Adriana Krnáčová z hnutí ANO potvrdila, že koalice bude jednat ještě v příštím týdnu: „Požadujeme, aby na jeho místě nastala výměna. To Trojkoalice vzala na vědomí a řekla, že její stanovisko je také neměnné. Vyjádřili jsme ještě vůli v příštím týdnu jednat,“ uvedla.

Krizi, kterou se koalice zabývá, už 11. srpna vyvolal krok primátorky Adriany Krnáčové z hnutí ANO. Ta svému náměstkovi Matěji Stropnickému odebrala kompetence nad pražskými stavebními předpisy a předložila jejich vlastní verzi.

Jan Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme